Translate

Jak to začalo

Jak to začalo...

Vždy jsem ráda vymýšlela básničky, příběhy, chodila po zahradě a zpívala květinám na babiččině předzahrádce😊. Když se narodil syn, od čtení nebylo daleko k vymýšlení pohádek a příběhů. Měla jsem ráda chvilky vyprávění, kdy dychtivě poslouchal krátké příběhy o zvířatech, lidech či obyčejných věcech a nadšeně se pak dožadoval dalších.

Před 10 lety tak vznikl můj první příběh na pokračování „Dubínek a Modřínek aneb malá dobrodružství lesních skřítků“, ke kterému jsem namalovala své první jednoduché ilustrace, nechala si je v tiskárně vytisknout, dopsala věnování a dodnes má jako "sešitek" místo v naší knihovničce.

Po nějaké době mi příběh vydal elektronický časopis Uzlíček (neměl dlouhého trvání, ale ráda jsem se jím pročítala jako každá maminka na mateřské). V Uzlíčku vyšel s jejich typickými ilustracemi a také s audio nahrávkou (tu mám dodnes a jsem za ni moc vděčná – byl to pro mě tehdy veliký úspěch).

V roce 2018 mi dala má rodina první podnět k „doopravdickému“ vydání knihy. Přiznám se, že to je dlouho můj sen – psát příběhy pro děti a přinášet jim tak radost.

U mých dětí také ráda pozoruji, když jim při čtení knížky září oči a nadšeně mi o ní vypráví. Když se jim rozzářily oči také u mých příběhů, dodalo mi to odvahu, a já si začala plnit své sny. Vydat první knihu a po ní i další (některé jsou „v šuplíku“ a jiné v hlavě😊).


Od února 2019 jsem na knize Dubínek a Modřínek aneb malá dobrodružství lesních skřítků (příběhu i ilustracích) udělala spoustu úprav, došperkování a vylepšení. Díky mnoha čtenářům, kteří si knížku předplatili, se mi podařila nasbírat částka na její tisk, a já tak mohla v lednu 2020 držet svoji první knihu v ruce. Byl to úžasný pocit a já jsem moc ráda, že se plní moje přání, knížka se líbí a oči září nejenom malým čtenářům:-).

Na podzim 2020 jsem vydala druhou knihu, tentokrát s názvem Kouzelný pokoj a postupně bych ráda vydala další své tituly. Věřím, že si své čtenáře najdou a potěší nejednoho človíčka:-).


Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za váš komentář. Moc si vašich slov vážím - jsou báječnou odměnou za moje tvoření pro děti:-).