Translate

Liška Eliška

Liška Eliška a její kamarádi

Nová kniha pro děti už je na světě! Moje třetí knižní dítko přicestovalo z tiskárny v prvním srpnovém týdnu (2023).

Celobarevné kniha, 232 stran, cena 329 Kč. Objednávat můžete na našem rodinném webu www.ubay.cz:-).Něco málo o knize
Inspirací k tomuto příběhu je plyšová liška, kterou dostali moji  kamarádi skřítci, Dubínek a Modřínek, při křtu jejich knihy od jedné ze tří víl - sudiček.  

Příběh vypráví o lišce Elišce, která je maličko jiná, než ostatní a zároveň najde odvahu, aby vyšla poznávat svět. Nejdříve se bojí, ale její zvědavost jí nakonec nedá, a tak opustí svoji rodnou noru a vydává se za dobrodružstvím.

Cestou se setká s různými zvířátky, stromy, květinami i lidmi. V jedné kapitole nebudou chybět ani naši známí skřítci Dubínek s Modřínkem, protože jak řekla víla Evička na jejich křtu: "Nesu ti lišku Elišku, která zatím v knížce není, ale určitě by mohla být kamarádkou Dubínka s Modřínkem a zároveň může být inspirací na další knihu."

Vzala jsem si tato slova za své, a tak vznikl příběh o lišce Elišce. Některé kamarády, které Eliška potká, jsem si vymyslela já. S ostatními mi pomohly děti, které v červnu 2022 přišly do mého pohádkového světa v zámku v Hustopečích nad Bečvou.

Zajímá vás, jak vypadá Eliška a celá kniha o ní? Pojďte spolu se mnou sledovat, jak se vše vyvíjelo. Od ledna 2023 jsem pro vás každý měsíc nahrávala setkání v mé autorské dílně, kde jsme nakoukli nejen na Elišku, ale také na její kamarády. Každé setkání je u mně na blogu také ke čtení a vždy u něj najdete také ukázku z knihy i pár ilustrací.

Poslední setkání bude srpnové - to už bude mít za sebou liška Eliška také svůj křest:-).

Všechna setkání najdete v záložce "Nakouknutí do autorské dílny".

Ať se vám líbí!


....a jestli se chcete podívat, jak jsme začínali. Koukněte na video, které bylo připraveno na jaře kvůli projektu na hithitu. Tam mi to sice nevyšlo, ale díky lidičkám, kteří mě podpořili i na podruhé (na našich rodinných stránkách www.ubay.cz), jsme nakonec knížku vydali. A já mám velikou radost!...a tady ještě podrobná recenze mojí knihy z projektu "Čteme české autory"...

...a video ze křtu knihy, kdy jsme ji na konci srpna 2023 pokřtili na Hustopečském zámku (více v článku KŘEST KNIHY LIŠKA ELIŠKA).Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za váš komentář. Moc si vašich slov vážím - jsou báječnou odměnou za moje tvoření pro děti:-).