Translate

Liška Eliška

Liška Eliška a její kamarádi

Inspirací k tomuto příběhu jsou dárky, které dostali moji kamarádi skřítci, Dubínek a Modřínek, při křtu jejich knihy od jejich tří víl - sudiček.  Plyšová liška Eliška, dalekohled a polštářek pomalu začínají ožívat nejen v mé hlavě, ale i na papíře.

Příběh bude o lišce Elišce, která je maličko jiná, než ostatní a zároveň najde odvahu, aby vyšla poznávat svět. Nejdříve se bojí, ale její zvědavost jí nakonec nedá, a tak s ranečkem, dalekohledem a polštářkem opustí svoji rodnou noru a vydává se za dobrodružstvím.

Cestou se setká s různými zvířátky, stromy, květinami i lidmi. V jedné kapitole nebudou chybět ani naši známí skřítci Dubínek s Modřínkem, protože jak řekla víla Evička na jejich křtu: "Nesu ti lišku Elišku, která zatím v knížce není, ale určitě by mohla být kamarádkou Dubínka s Modřínkem a zároveň může být inspirací na další knihu."

Vzala jsem si tato slova za své a pomalu si začínám užívat chvilek, kdy se po klávesnici počítače rozběhnou mé hbité prsty a zapisují všechny obrazy, které vidím tak jasně před sebou:-)


Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za váš komentář. Moc si vašich slov vážím - jsou báječnou odměnou za moje tvoření pro děti:-).