Translate

Nakouknutí do autorské dílny, setkání 5. - BONUSOVÉ (14. 5. 2023)

Nakouknutí do autorské dílny

Liška Eliška a její kamarádi


 (Pokud raději čtete než posloucháte, celé setkání je sepsáno níže. Pod textem najdete několik ilustrací z chystané knihy.)


Setkání 5. – BONUSOVÉ

Dnes mám velikou radost! Po dlouhé přípravě, kdy jsme natáčeli video, sepisovala jsem tzv. odměny, obepisovala různé dodavatele, máme schváleno… a tak slavím další krok mého putování za tištěnou knihou, kterou chci rozzářit oči mnoha čtenářům…a natáčím bonusové setkání, abych svoji radost rozšířila také dál😊.

 

HITHIT, o kterém jsem vám něco málo řekla už minule, mi dal zelenou a já svůj projekt kvůli financování knihy můžu „rozjet“.

Od dnešního dne se tak můžete na stránce www.hithit.cz seznámit s dalšími informacemi o nové knížce, a hlavně už si ji můžete předobjednat. Juchú!

Stačí, když do vyhledávání na stránce hithit napíšete Liška Eliška, a můj projekt by na vás měl vykouknout.

Určitě se podívejte na úvodní video. Točila jsem ho asi 14 dny, a tento týden jsem tiše děkovala za to, že se pondělí 1. 5. vydařilo a přírodu i mě prohřívalo teplé sluníčko. Uff.

V projektu se také seznámíte se s tím, proč tohle všechno dělám, a pokud se vám budoucí knížka a moje práce líbí, určitě si vyberte, jak mě podpoříte.

Možností máte hned několik.

Kdo už nečte sobě ani jiným, ale rád mi s vydáním knihy pomůže, může mě podpořit malou částkou jen tak pro radost, případně si objedná autorskou záložku do knihy, na které bude vyobrazena liška Eliška. V nabídce mám také knížku pro nejrychlejší (za o kousek nižší cenu, než bude v prodeji), knížku s věnováním a záložkou nebo třeba tričko s liškou Eliškou…a samozřejmě kombinaci „odměn“.

Na celý projekt máme 30 dní, takže už v druhé polovině června vědět, jak jsme to zvládli. Věřím, že potřebná částka na sebe nenechá dlouho čekat, a když k tomu přidám to, co máme našetřeno, můžeme se v červenci vrhnout na tisk😊.

 

A protože v každém nakouknutí do autorské dílny si můžete poslechnout ukázku z nové knížky, užijte si také dnes kousek příběhu o lišce Elišce a o Dubínkovi a Modřínkovi, které mnozí z vás znají právě z mé první knihy pro děti, kterou jsem křtila před třemi lety.

Užijte si to!


……………………

SEZNÁMENÍ S LESNÍMI SKŘÍTKY

Eliška měla pravdu. I přes sojčino varování zvířátka brzy zjistila, že liška Eliška je jiná než ostatní šelmy, a s nadšením poslouchala její vyprávění o světě. 

Kromě zvířátek se blíže k lišce odvážili také dva lesní skřítkové, kteří bydleli v nedaleké dubové světničce.

„A ty jsi opravdu na vlastní oči viděla ty cizokrajné motýly?“ zajímal se Dubínek, který moc rád pozoroval všechny okřídlené třepetálky. Pak na lišce vyzvídal: „Byli o tolik krásnější než naši motýlci?“

„Ano, viděla jsem je na vlastní oči,“ přikývla Eliška, „byli o něco větší než motýli na louce, ale krásnější, to asi ne. Třeba takoví ohniváčci byli ještě oranžovější. A naši modrásci? Ti se mi líbí snad ještě víc.“ Dubínek spokojeně pokýval hlavičkou.

„A těch vlků ses nebála?“ kroutil hlavou Modřínek, který zase poslouchal se zatajeným dechem vyprávění o nebezpečném souboji.

„Ale bála,“ přiznala Eliška, „jenomže jsem měla ještě větší strach o svoje kamarády, a vůbec jsem nepřemýšlela, že by vlci mohli něco nehezkého udělat také mně.“

„A ten lišák Felix je taky tak hodný jako ty?“ zajímal se datel Vendelín.

„Je, ale do přírody se moc nehodí,“ posmutněla Eliška, „vychovali ho lidé a on si nedokáže přestavit život bez nich.“

Potom zase na oplátku vyprávěli Dubínek s Modřínkem lišce o svém dobrodružství u moře. Kdysi k němu došli díky mráčku a sluníčku po duhovém mostě. Moře bylo krásné, a dokonce tam potkali kraba Kryštofa, který byl moc milý.

Nakonec se tam ale setkali s jednou namyšlenou medúzou a zjistili, že doma je přece jen doma, a s radostí se vrátili zpátky do lesa.

Elišku vyprávění o moři moc zajímalo a nejraději by poslouchala oba skřítky znovu a znovu. Vtom se ale odkudsi ozvalo zoufalé volání: „Nech mě být! To ti nestačí můj domeček?“ Byla to veverka Madlenka. Poplašeně skákala z větve na větev a utíkala před kunou.

„Jůla,“ poznala hned Eliška kunu, kterou nedávno vyhnala z Péťova domečku. „Tak ona si nedá pokoj,“ zavrčela a zavolala na Madlenku: „Skoč honem za námi, ochráním tě!“

Veverka sice nevěděla, kdo na ni volá, ale protože ji kuna už už doháněla, rychle skočila do trávy vedle lišky. Ta se na kunu zle podívala a zavrčela: „Nechej ji na pokoji a kliď se z lesa!“

„To tak,“ odfrkla si kuna Jůla, „já nikam nepůjdu!“

„Ach, co teď budu dělat?“ poplakávala veverka Madlenka a všichni přemýšleli, jak to udělat, aby kunu vyhnali. Eliška věděla, že na lest, kterou použila u strakapouda Péti, ji už nenachytá a ani sova Filoména si nebyla jistá, jak kunu z lesa vystrnadit.

Všichni přemýšleli, ale nic je nenapadalo. A kuna? Ta spokojeně lenošila ve veverčině hnízdečku. Svůj chlupatý ocásek měla vystrčený a spokojeně jím mrskala ze strany na stranu, aby všem ukázala, že ona je tady pánem.

Nakonec se jednoho večera u lesní studánky konala veliká porada, na které se sešli nejen zvířátka, ale také skřítkové Dubínek s Modřínkem a studánková víla Rozárka. Společně pak na kunu vymysleli past a doufali, že za pomoci lišky Elišky a jezevce Bonifáce vše klapne.

………………….

 

Zaujala vás ukázka o skřítcích? Líbí se vám moje příběhy? Fandíte mi a spolu se mnou už se těšíte na novou knížku? Neváhejte a podívejte se na stránku www.hithit.cz, vyhledejte si můj projekt pod názvem „Liška Eliška a její kamarádi“ a pomozte mi s jejím zrozením...

...na projekt se dostanete také TADY: Hithit - Liška Eliška a její kamarádi

 

Přeji Vám všem krásný májový čas a na konci měsíce opět na slyšenou! 

 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za váš komentář. Moc si vašich slov vážím - jsou báječnou odměnou za moje tvoření pro děti:-).